Czy ten preparat można podawać dzieciom?

Czy Injectio Natrii chlorati isotonica Polpharma można podawać dzieciom?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

na ulotce leku nie ma przeciwwskazań do stosowania leku u dzieci i niemowląt. Informacja dla pacjenta zawiera wzmiankę o tym, że lek Injectio Natrii Chlorati Isotonica Polpharma u noworodków należy podawać po oznaczeniu stężenia sodu we krwi, bowiem może wystąpić zbyt duże stężenie sodu wywołane niedojrzałością nerek.

Lek ten jest stosowany jako rozpuszczalnik i nośnik innych leków, dlatego dawkowanie Injectio Natrii Chlorati Isotonica zależy od informacji podanych na ulotce leków, które mają zostać rozcieńczone lub rozpuszczone. Proszę pamiętać, że zgodnie z zaleceniem producenta lek Injectio Natrii Chlorati Isotonica Polpharma powinien być podawany wyłącznie przez kadrę medyczną.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi przyjmowania leków:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-postacie-lekow,

https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-lykac-leki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.