Czy dziecku 15-mies. powinno się codziennie podawać obiad z mięsem?

Dzień dobry! Chciałam zapytać czy dziecku 15-mies. powinno się codziennie podawać obiad z mięsem. My małej podajemy codzień mięsko naprzemiennie, indyk, cielęcina, polędwiczki wieprzowe, czasami kurczak,Czy dziecko w tym wieku powinno być też karmione w nocy? My podajemy ostatni posiłek najpóźniej o 20:00 i potem dopiero rano dostaje mleko.W ciągu doby zjada 210 ml mleka i 210 ml kaszki mlecznej.Czy to wystarcza jeśli chodzi o mleko? Dziękuję i pozdawiam Joanna

Witam serdecznie,
dziecko w tym wieku nie musi jeść mięsa codziennie. Wskazane jest, aby 2 razy w tygodniu zjadło rybę, która dostarcza ważnych dla rozwoju układu nerwowego i odporności kwasów tłuszczowych omega-3. W tygodniu mogą się też pojawić obiady bezmięsne na bazie bogatych w białko roślin strączkowych np. soczewicy, czy fasolki (fasolkę można zmiksować w gulaszu)
Dziecko nie powinno już być karmione w nocy, choćby dla zdrowia ząbków, ale w praktyce różnie bywa i bywają dzieci, które jeszcze długo po skończeniu 1 roku życia domagają się nocnych posiłków.
Taka ilość mleka jest wystarczająca. Dodatkowo można podać naturalny jogurt np. z musem owocowym, który jest dobrym źródłem wapnia.
Pozdrawiam