Czy faktycznie mam mięśniaka macicy?
Dzień dobry, wczoraj miałam wizytę u ginekologa. Stwierdził on, że mam mięśniaka macicy śródściennego i jest on dość duży. Cztery miesiące temu byłam na wizycie u innego ginekologa i nie zauważył on żadnego mięśniaka. Czy mięśniak mógł tak szybko urosnąć? I czy jest prawdopodobieństwo pomyłki z ciążą? Zabezpieczam się tabletkami antykoncepcyjnymi i prezerwatywami. Porównałam też jak wygląda USG kobiety w ciąży z moim USG i moje przypomina obecność mięśniaka.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze, że wykonywane są kontrolne badania obrazowe narządów rodnych. To najlepsze postępowanie profilaktyczne w kierunku wielu chorób.
Nie wspomniała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, wymagające stałego leczenia. Istotne są również obecne objawy ze strony układu rozrodczego, jak: bóle podbrzusza, krwawienia, czy bolesne i nieregularne miesiączki.
Z racji odległości, trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia, ale istnieje możliwość, że w pewnym okresie rozwinie się mięśniak. Dzieje się tak głównie pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Prawdopodobnie specjalista prawidłowo określił rozmiar danej zmiany.
W razie wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem. Możliwe, że zostanie podjęta decyzja o chirurgicznym usunięciu mięśniaka, jeżeli będzie się powiększał i powodował niepokojące objawy.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/miesniaki-macicy-objawy-rodzaje-leczenie