Czy faktycznie tak powinna być założona korona?

Proszę o pomoc. Dwa dni temu założono mi korone na pięciu punktach. Brak było dwóch zębów. Po dwóch dniach spilowane zęby zaczely mnie bolec. Po zajrzeniu do środka buzi od wewnetrznej strony zobaczyłam, że korony nie zakrywaja całkowicie tych zębów spiłowanych. Widać korony i spiliwany ząb przy dziaśle. I pewnie przez to bola mnie zęby. Według mnie korona powinna zajrywac cały ząb aż do dziąsla. Proszę o pomoc czy faktycznie tak powinno być.
KOBIETA, 49 LAT 11 miesięcy temu

Korony powinny zakrywać cały ząb bo wykonujemy w celach estetycznych. Jak zęby bolą to może być konieczne leczenie endoodntyczne, trzeba wszystko sprawdzić w gabinecie i wykonać dokładną diagnostykę radiologiczną - tomografię komputerową.