Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy folia aluminiowa zagraża ciąży?

Witam. Jestem w 4 miesiącu ciąży i prawie codziennie piekę coś w piekarniku (nie przekraczam 200st) , ale blachę mam wyłożoną folią aluminium, ze względu na utrzymanie czystosci w piekarniku. Ostatnio przeczytałam, że to jest niewskazane i może zagrażać nawet naszemu życiu, czy mogłam zatruć dziecko spożywając produkty z tego piekarnika?
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno obliczyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych aluminium, niemniej zdecydowanie nie należy podgrzewać folii, ponieważ szkodliwe aluminium przenika do pożywienia. Jest to oficjalne stanowisko WHO – folię aluminiową można stosować do zabezpieczania żywności, ale nie do pieczenia dań czy produktów zawiniętych w nią. Więcej na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/folia-aluminiowa-zagraza-zdrowiu-przestan-po-nia-siegac.

Sądzę, że nie ma Pani powodu do obaw, a negatywne skutki niewłaściwego stosowania folii aluminiowej mogą raczej dotyczyć osób, które w perspektywie wielu lat jadły pożywienie z dużą zawartością aluminium. Niemniej oczywiście zwłaszcza w tym szczególnym okresie powinna Pani unikać używania folii aluminiowej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odzywiac-sie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy