Czy zdrowo jest jeść codzień jajecznicę?

Dzień Dobry . Moje pytanie brzmi - czy w ciągu tygodnia , spożywając często na śniadanie jajecznicę czy może spowodować to jakieś problemy , cholesterol itp ? I ile razy w ciągu tygodnia jrst taka bezpieczna granica spożywania jajecznicy 2 , 3 razy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zdania badaczy w tej kwestii są podzielone. Faktem jest, że jajka są bardzo zdrowe i zawierają komplet witamin (poza witaminą C), a także cenne minerały i ich wartości odżywcze sprawiają, że warto je jeść. W dodatku mają korzystny profil lipidowy, co oznacza, że nie powodują wzrostu stężenia złego cholesterolu we krwi.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/jajecznica-wartosci-odzywcze-kulinarne-inspiracje.

Mimo to najnowsze stanowisko WHO mówi o spożyciu maksymalnie 10 jajek w ciągu tygodnia, ale nadal oznacza to, że może Pani spokojnie codziennie jeść jajecznicę.

Proszę jednak pamiętać, że najważniejsza jest różnorodna i zbilansowana dieta, warto więc przynajmniej kilka razy w tygodniu zamienić jajecznicę na jajka w innej formie.

Być może także ten artykuł Panią zainteresuje: https://zywienie.abczdrowie.pl/jajka-na-sniadanie-zobacz-dlaczego-warto-jesc-je-kazdego-dnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.