Dieta a stosowanie jaj

Witam, czy jajka są tuczące i czy można je jeść na diecie? Jeśli tak to ile na tydzień?

Witam,

Jeśli jajka są wliczone w całodniowy bilans energetyczny to jak najbardziej można je jeść. Uważam, że jajka są jednym z najzdrowszych produktów spożywczych i osobiście nie wyobrażam sobie swojej diety bez ich udziału. Jednak niestety nie każdy może je włączać do diety- mam tu na myśli głównie osoby, które są uczulone na białko jaja kurzego, które to zajmuje jedno z pierwszych miejsc na liście produktów alergizujących.
Przy komponowaniu diety trzeba zwrócić uwagę na to aby białko, tłuszcze, węglowodany i pozostałe składniki były racjonalnie podzielone. Doskonale wiemy, że żółtko jaj jest bogate w kwasy tłuszczowe i jeśli dieta zdrowej osoby będzie zachowywała ilość tłuszczu w zalecanych normach to można jajka uwzględniać nawet codziennie. A jeśli ktoś boi się cholesterolu w jajkach to proszę poszukać licznych, aktualnych badań, które donoszą, że cholesterol z jajek wcale nie ma negatywnego wpływu na zaburzenia gospodarki lipidowej w organizmie tak jak nam wpajano przez wiele lat.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl