Spożywanie surowych jaj a mięśnie

Dobry wieczór parę dni temu przeczytałem w internecie że surowe jajka pomagają na szybkie wyrobienie mięśni czy to prawda ???

Witam. Jajka stanowią skarbnicę substancji odżywczych, białko jaja kurzego uznane jest białko pełnowartościowe (zawierające aminokwasy egzogenne). Jedzenie dobrych jakościowo jajek jest pomocne przy wypracowaniu masy mięśniowej. Nie polecam jedzenia surowych jajek ze względu na zawatość w surowym białku awidyny - białka, które hamuje wykorzystanie przez organizm biotyny (witaminy H niezbędnej dla człowieka). Jaja najlepiej spożywać po wcześniejszej obróbce termicznej (nie ryzykujemy zakażania bakterią salmonelli), a najzdrowszym rozwiązaniem jest spożywanie jajek ugotowanych na miękko lub w koszulkach.