Czy gazy i kołatanie serca może oznaczać cukrzycę?

Witam. Po zjedzeniu słodkiego mam gazy, przelewanie w jelitach, kołatania serca oraz uczucie ostrego w ustach. Do tego kilka h po posiłku glukometr pokazuję 185 czy to moga być objawy cukrzycy?

glukometr pokazujący 185 po 2 godzinach to oczywiście bezwzględne wskazanie do diagnostyki. Nie mogę diagnozować, a już na pewno nie w intenecie.

Pozostałe objawy są raczej objawem nietolerancji pokarmowych, braku witamin i enzymów oraz problemów z florą jelitową.

Zapraszam przede wszystkim do gabinetu dietetyka, ale również do lekarza.