Czy IBS można wyleczyć na zawsze?

Czy IBS da sie wyleczyc juz na zawsze? Czy leczy sie tylko objawowo? ... wczoraj zostalam zdiagnozowana z ibs i z tego wszystkiego zapomnialam o to wypytac. Dostalam leki rozkurczowe i lagodzace bol brzucha , jak nie wezme tabletki to bol jest na nowo i takie bledne kolo, czy juz do konca zycia bede zyc z taka przykra dolegliwoscia?

Dzień Dobry,

IBS jest zaburzeniem funkcjonowania jelit, które przy stosowaniu odpowiedniej diety nie będzie dawać objawów. Zalecam konsultację z dietetykiem.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl