Stosowanie pochodnych testosteronu w odżywkach dla sportowców

Mam pytanie do specjalisty od żywienia, odnośnie odżywek oraz suplementów, dla sportowców. Ostatnio dużo mówi się o stosowaniu pochodnych testosteronu w tego typu preparatach co niestety odbija się na zdrowiu użytkownika. Czy są na rynku preparaty wolne od takich "niespodzianek"?

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Dzień Dobry,

jak najbardziej są dostępne preparaty sprawdzone pod kątem występowania substancji dopingujących (takie jak testosteron i jego pochodne). Zalecam konsultację z dietetykiem sportowym w celu dobrania odpowiedniej suplementacji.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl