Dolegliwości bólowe przy IBS

Czy to prawda ze w zespole IBS codzienny bol brzucha moze utrzymywac sie nawet przez kilka lat bez przerwy,pomimo prob leczenia?

Przy dobrze dobranej diecie i lekach na motorykę jelit ból powinien być sporadyczny - po tzw. wpadkach, czyli błędach żywieniowych.
Warto obserwować pokarmy , które Pani szkodzą i rozsądnie wykluczać z diety - łatwiej z pomocą dietetyka, żeby uniknąć niedoborów. Tzw. tkliwość na dotyk raczej pozostanie.

Pozdrawiam .

Joanna Arciszewska.