Czy istnieją zamienniki tych dużych tabletek?

Od zawsze mam problem z polykaniem wiekszych tabletek i kapsulek. Zapomnialam o tym wspomniec lekarzowi i przepisal mi kapsulki i duze tabletki, ktorych na pewno nie polkne. Czy są jakies zamienniki tych lekarstw: Duspatalin i Kreon 25000 ?? Czy zamiast Duspatalinu moge brac Tribux czy to nie to samo? Dodam, ze lekarstwa zostaly mi przepisane ze wzgledu na mocna spastycznosc jelit i czeste bole z tym zwiazane.

Zamienników, czyli leków o tym samym składzie nie nie. Ale, rzeczywiście, Tribux jest lekiem bardzo podobnym do Duspatalinu i w Pani schorzeniu można zamienić te leki. Kreon, to zestaw enzymów trzustkowych, które stosujemy przede wszystkim w przewlekłym zapaleniu trzustki.