Czy istnieje test wykrywalności dopalaczy w organizmie?

Czy istnieje jakis test wykrywalności dopalaczy we krwi lub w moczu? Jaki jest okres wykrywalności? Jakie trzeba będzie wykonać badania, żeby sprawdzić czy dana osoba zażywała ten lek? Ile czasu utrzymuje on się w organizmie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje możliwość wykrycia metabolitów dopalaczy we krwi. Okres wykrywalności zależy od rodzaju substancji. Wskazana jest wizyta u lekarza toksykologa.

Witam,

Wiele zależy od konkretnego środka, który chciałaby Pani wykryć. Rozumiem też, że ma Pani powody by zadać to pytanie. Najlepiej zrobi Pani zgłaszając się do Ośrodka Leczenia Uzależnień, gdzie uzyska Pani szerszą pomoc.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.