Czy istnieje zabieg zmniejszający problem zgagi?

Witam od paru lat mecze się z refluksem ( zgaga ) stosowałem rożne terapie lekami i dieta ale nie mam zamiaru katować się do końca życia nie pijąc kawy piwa smazonych , kwaśnych , ostrych potraw itd .... Pytam wiec czy istnieje jakiś zabieg chirurgiczny który pozwoli mi na pozbycie się kwasu żołądkowego w przełyku raz na zawsze .Pozdrawiam

Witam serdecznie. Historycznie istniał zabieg przecięcia nerwu błędnego. Obecnie prawdopodobnie się go już chyba nie wykonuje. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa, wykonać test w kierunku helicobacter Pyroli.