Czy jedzenie fast foodów 2-3 razy w tygodniu ma poważne konsekwencje?

Dzień dobry, czy jedzenie różnego typu fastfoodów (głównie McDonald i frytki z niego, ale również kebab) przez rok czasu około 2-3 razy w tygodniu może mieć poważne konsekwencje dla osoby młodej (20 lat)? Jeżeli tak, to czy będą to natychmiastowe skutki czy raczej dopiero za kilkadziesiąt lat.

Dzień dobry,
Z pewnością nie jest to model żywienia korzystny dla Pana zdrowia, jednakże występowanie skutków ubocznych takiej diety jest zależne od stanu organizmu. Każdy organizm reaguje indywidualnie na niskiej jakości pożywienie.
Skutki mogą być "natychmiastowe" zgaga, nadkwasota, wzdęcia, zaparcia itp lub odłożone w czasie nadwaga, otyłość, otyłość osób szczupłych, zaburzenia profilu lipidowego, zaburzenia gospodarki węglowodanowej (cukrzyca, insulinooporność), choroby układu sercowo-naczyniowego.

Oczywiście zachęcam do żywienia racjonalnego żywienia :)
Pozdrawiam serdecznie !