Czy jest dostępny zamiennik tego syropu?

Dzień dobry, Dziecko 5 tygodniowe ma zdiagnozowany refluks, lekarz zalecił stosowanie syropu gastrotuss baby. Czy jest dostępny zamiennik tego syropu. W składzie znajdują ciekawa konserwanty e216 oraz e218 uznawane za rakotwórcze. Czy to bezpieczne dla tak małego dziecka ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli lekarz zaordynował taki lek, to należy trzymać się ściśle wytycznych lekarza – to on, dzięki zebranemu wywiadowi i badaniu niemowlęcia, najlepiej zna sytuację i dokonuje oceny ewentualnego ryzyka wynikającego ze stosowania farmaceutyków. Zamienników tego syropu nie ma, są inne leki na problemy m.in. z refluksem, ale przepisuje je lekarz, gdy uzna to za stosowne. Konserwanty w takiej ilości z pewnością nie będą przyczyną raka, nie doprowadzą też do innych chorób. Natomiast bagatelizowanie refluksu może dać skutki w postaci wielu dolegliwości, związanych z degeneracją śluzówki przez kwas solny i enzymy trawienne. Więcej o refluksie u niemowląt w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/refluks-u-niemowlat-i-dzieci. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.