Czy jest jakiś sposób, żeby naprawić spustoszenia dokonane przez masturbację strumieniem wody?

Jestem z dziewczyną od roku. Mamy oboje po 20 lat, kochamy się już kilka miesięcy. Jednak ona ma problem z osiągnięciem orgazmu, czy to podczas masturbacji, czy seksu jest to nie możliwe. Gdy miała 15-16 lat masturbowała się często i intensywnie strumieniem wody. Z czasem jej czucie zanikło. Od roku już tego nie robi lecz orgazmy i odczucia jakie kiedyś towarzyszyły masturbacji nie powróciły. Czy jest jakiś sposób żeby naprawić spustoszenie w jej miejscach intymnych dokonane tą, jak wiadomo, szkodliwą w nadmiarze masturbacją strumieniem wody? Dziękuje za odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety w przypadku intensywnej masturbacji dochodzi do uwrażliwienia receptorów na inne bodźce. Zaprzestanie samozaspokajania jest zwykle skuteczną metodą powrotu do normalnego życia seksualnego.
U Twojej pranerki ten czas wydaje się jednak być za długo. Proponowałabym poszukać nowych wrażeń, nowych stymulacji. Na początku jednak warto, by np. gra wstępna odbywała się w łazience. Metoda małych kroków powinna dać dobre efekty. Jeżeli jednak nie dojdzie do poprawy życia intymnego wskazana będzie wizyta u seksuologa.
Pozdrawiam