Czy jest szansa na poczęcie u 27-letniej kobiety?

Test ciążowy :( staramy się o dziecko . 4 miesiące temu poroniłam . Teraz okres spóźni mi się 4 dni robiłam dziś test wyszły dwie kreski jedna delikatna :( po pół godzinie znikła . Wcześniejsze testy były negatywne :( nie wiem co o tym myśleć :( chciałam iść na betę ale nie mieszkamy w Polsce i tu ciężko od lekarza na skierowanie na betę :( czy to może być ciąża kiedy najlepiej powtórzyć test ?
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w treści pytania pisze Pani, że miesiączka opóźnia się już kilka dni. Wykonała Pani testy ciążowe, które wychodziły negatywnie, a jeden z nich okazał się pozytywny, chociaż ostatecznie ciężko jest to ocenić.

Niestety w ostatnim półroczu doszło u Pani też do poronienia. Jeśli była to pierwsza jak do tej pory strata ciąży, to wydaje się, że nie ma na razie powodów do wielkiego niepokoju. Jest to bardzo trudne doświadczenie dla kobiety i na pewno budzi ogromny niepokój i żal. Jednak na wczesnych etapach ciąży poronienia są częste i wynikają na ogół z nieprawidłowości genetycznych u płodu. Jeżeli jednak była to już kolejna strata, to warto udać się do specjalisty, który powinien zlecić panel badań, aby doszukać się ostatecznie przyczyny.

W obecnej sytuacji najlepiej byłoby test ciążowy apteczny powtórzyć. Jeszcze kilka dni odczekać i wykonać badanie. Pisze Pani, że mieszka za granicą i są problemy z uzyskiwaniem skierowania na takie badania. Warto może zatem zorientować się, czy nie ma żadnej możliwości, aby poziom b-HCG wykonać gdzieś odpłatnie. Nie można wykluczyć, że jeszcze miesiączka także może się pojawić. Stres, zmiana nawyków żywieniowych, infekcje, które wymagają leczenia np. antybiotykiem, zmiany strefy klimatycznej, stosowane leki czy zmiany w drogach rodnych mają ogromny wpływ na cykl. Dlatego też zwykłe opóźnienie okresu jest też możliwe. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.