Czy jest szansa, że to przez błąd aparatury?

Dzień dobry. Przeszłam 3 ciążę zakończone CC. Teraz okazało się że jestem w ciąży, na pierwszym usg serce biło, teraz na kolejnym okazało się że serce nien bije. Lekarz stwierdził poronienie chybione . Czy jest szansa że to błąd aparatury, skoro wcześniejsze ciążę przebiegały dobrze. A teraz ciągle mam objawy ciążowe?
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli lekarz stwierdził poronienie chybione, to znaczy, że serce płodu przestało bić. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł dokładnie ocenić stan, przedstawić wszystkie dostępne opcje oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Co do odczuwanych objawów ciążowych, to mogą utrzymywać się przez pewien czas nawet po poronieniu, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby dostosować się do zmian hormonalnych.

Jeśli chodzi o ewentualny błąd aparatury, to oczywiście jest to w minimalnym stopniu możliwe, jednak na takie pytanie musi Pani odpowiedzieć lekarz po powtórzeniu badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-zatrzymane

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.