Czy jest taka możliwość, żeby się pozbyć nadwagi i wymodelować figurę?

Mam 15 lat, 175 cm wzrostu i ważę 70 kg. Przeszkadza mi, i to bardzo, mój odstający brzuch i sterczące uda po bokach oraz pośladki. Chciałabym schudnąć jakieś 15 kg jak najszybciej, bez jakiś diet straszliwych i zażywania pigułek oraz bardzo wysiłkowych ćwiczeń. Czy jest taka możliwość, żeby się pozbyć nadwagi i zmienić potwora w coś ładniejszego? Błagam pomocy! Nie wiem już co robić.

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała mieści się jeszcze w granicach szerokiej normy, ale zbliża się do górnej granicy. To znak, że trzeba zmienić nawyki żywieniowe i podjąć większą aktywność fizyczną.

W Twoim wieku odchudzanie nie jest wskazane, a redukcja masy ciała powinna polegać na:
- uregulowaniu posiłków: 5 razy dziennie o stałych porach,
- ograniczeniu słodyczy, potraw słodkich, fast foodów oraz bardzo tłustych,
- zwiększeniu aktywności fizycznej: przynajmniej godzina ruchu dziennie, nie muszą to być wyczerpujące ćwiczenia i ważne, aby sprawiały Ci przyjemność.

Dolne partie ciała wyszczuplisz za pomocą ćwiczeń - możesz zapisać się na zajęcia fitness lub ćwiczyć sama w domu. Ćwiczenia znajdziesz w internecie lub na płytach dołączanych do różnych czasopism.

Postaw sobie realny cel. Nie musisz chudnąć kilkunastu kilogramów. Jeśli wprowadzisz kilka zdrowych nawyków do swojego jadłospisu, z pewnością Twoja sylwetka wysmukleje. Więcej wiary w siebie:)

Pozdrawiam