Czy jest wskazanie do cc przy tych schorzeniach kręgosłupa?

Witam Mam stwierdzoną wiotkość stawów oraz skolioze co za tym idzie jedno biodro jest wyżej prawa strona żeber wystaje bardziej niż lewa oraz prawy obojczyk bardziej niż lewy czy jest to wskazanie do cc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wiotkość stawów oraz skolioza nie są wskazaniem do cesarskiego cięcia, chociaż podała Pani za mało informacji, więc trudno wyrokować o sposobie rozwiązania ciąży – wiele zależy nasilenia dolegliwości i rodzaju wady. O skoliozie może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skolioza.

Decyzję o konieczności przeprowadzenia cesarskiego cięcia podejmuje ginekolog prowadzący ciążę na podstawie wyników badań ciężarnej oraz opinii specjalisty, u którego leczy się pacjentka. Zatem powinna Pani zgłosić się do ortopedy, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania fizykalnego oraz na podstawie Pani historii choroby zadecyduje czy wiotkość stawów lub skolioza są przeciwwskazaniem do rozwiązania ciąży siłami natury w Pani przypadku.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wskazania-do-cesarskiego-ciecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.