Budesonid a kaszel po zaprzestaniu przyjmowania leku

Witam, od grudnia zeszłego roku brałem Budesonid z powodu podejrzenia astmy. Miałem obawy czy diagnoza jest trafna (dolega mi również nerwica) i zostałem skierowany do szpitala. Po wykonaniu szeregu badań, astmę wykluczono. Dostałem zalecenie by brać lek Budesonid jeszcze przez jakiś 20 dni. Od ostatniego poniedziałku lek odstawiłem. Wczoraj pojawił się kaszel z wydzieliną i ból w klatce piersiowej przy kaszlu i oddychaniu. Nie jestem pewien czy ma to ze sobą jakiś związek, czy to po prostu przeziębienie. Czy takie objawy jak kaszel i trudności w oddychaniu mogą pojawić się po zaprzestaniu brania leku Budesonid czy raczej jedno z drugim nie ma związku? Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bo jeśli od leku Budesonid można się uzależnić to teraz mogę mieć spore problemy, a w sumie ten preparat nie był potrzebny... Będę wdzięczny za pomoc i informację.

Witam,
niestety na podstawie opisu tego nie stwierdzimy.
Jednak ze względu na nerwicę powinie Pan skontaktować
się niezwłocznie z psychoterapeutą.Ewentualnie nawet przez internet.
Pozdrawiam