Czy kilka zdjęć rtg kręgosłupa w jednym dniu może być szkodliwe dla organizmu?

Dzień dobry Jednego dnia miałam wykonane 5zdjeć rtg kręgosłupa szyjnego. Proszę mi powiedziec czy nie jest to szkodliwe dla organizmu? Mam łagodna zmianę w piersi i boję się że mogło to na nią negatywnie wpłynąć.

Dzień dobry, stosowane dawki promieniowania są niewielkie i bezpieczne. Jeżeli coś ma Pani jakieś wątpliwości, proszę wyjaśnić je z lekarzem zlecającym badanie.