Czy konieczne jest usunięcie zębów zatrzymanych?

Mam zatrzymaną siódemkę i ósemkę - zęby dolne i górne, nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych, Czy jest konieczność usuwania zębów jeżeli nie dają one o sobie znaku ewentualnie czy któreś z nich można uratować.

Niekoniecznie. Zależy to od typu zgryzu, ich indywidualnego ułożenia - czy mogą uszkodzić pozostałe zęby. Czasami dokonuje się ich wyrżnięcia za pomocą ortodoncji , czasem prostuje się je w kości i pozostawia do ewentualnego samoistnego wyrżnięcia. Pozdrawiam