Czy koronawirus może w tym wypadku stanowić duże zagrożenie dla moich dzieci?

Witam. Mój osmioletni syn obecnie od kilku dni choruje na ospę. Młodszy 18 miesięcy zapewne sie zarazi. Czy kontakt dziecka z koronawirusem w takim przypadku może stanowić bardzo duże zagrożenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ospa wietrzna jest chorobą wirusową, silnie zakaźną, która należy do tzw. chorób wieku dziecięcego. Dzieci również przechodzą ją łagodniej niż dorośli. Jeśli jest Pani zainteresowana szczegółami, zachęcam do zapoznania się z artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/ospa oraz https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-ospa-charakterystyka-objawy-lagodzenie-wysypki. Powikłania występują rzadko, ale są poważne, o czym wspomniane było w artykule. Dodatkowo należy pamiętać, że ospa wietrzna niestety na długi czas może osłabiać odporność, torując tym samym drogę innym, pozornie błahym, infekcjom. Niestety wciąż nie wiemy wszystkiego na temat Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa, ale faktem jest, że na cięższą postać choroby narażone są osoby z obniżoną odpornością. Więcej w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-grupy-ryzyka. Idąc tym tropem, powinna Pani, zgodnie z obecnymi zaleceniami ministerstwa, unikać sytuacji zwiększających ryzyko zakażenia koronawirusem, by uniknąć ewentualnych powikłań u dzieci. Po odbytej infekcji zachęcam do zadbania o podniesienie odporności całej rodziny. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.