Czy leczenie farmakologiczne autyzmu u dzieci jest skuteczne?

Witam mam syna autystycznego. Jest osobą nadpobudliwą, ciągle chodzi, rozmawia sam z sobą, wprawia w ruch ròżne przedmioty, kręci szalem. Czy farmakoterrapia by lepiej zadziałała

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry
Na całościowe zaburzenia rozwoju lekarstwa nie ma. To nie jest choroba, którą można wyleczyć. Jednak pewne objawy da się zniwelować. Tu proponuje zwrócić się o pomoc bezpośrednio do lekarza, który może faktycznie zaproponować leki wyciszające odrobinę nadpobudliwość dziecka.

Z pozdrowieniami
AM
www. pracowniaterapeutyczna.eu
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac