Czy lęk powoduje u mnie natrętne myśli?

  Witam serdecznie. Od paru lat mam fobię społeczną i leczę się w tym kierunku. Odczuwam lęk między ludźmi, lecz ostatnio ciągle myślę o moim problemie, zamartwiam się moja chorobą, wgłębiam się w nią, staram się pracować nad wyleczeniem - być może przez to ciągle myślenie o tym. Zaczęłam odczuwać lęk będąc w domu sama lub z rodziną, wtedy gdy przypomni mi się odczuwanie lęku tak jakby przez strach, że znowu lęk w domu się pojawi - zastanawiam się czy nie są to natrętne myśli? Również prosiłabym o rade co zrobić, by w domu móc w spokoju pracować nad sobą.
ponad rok temu

Witam,

Wyobrażam sobie, że pojawiające się lęki w nowych sytuacjach powodują destabilizację Pani funkcjonowania w warunkach dotychczas uważanych za bezpieczne.
Proszę umówić się na wizytę u swojego lekarza prowadzącego. Wprowadzone we właściwym momencie leczenie i oddziaływanie psychiatryczne może zdecydowanie poprawić Pani jakość życia i samopoczucie.

Powodzenia i pozdrawiam