Czy lignany powiększają biust?

Do fitoestogenów zaliczamy izoflawony, kumestany, lignany - na stronie pisało, że tylko dwie pierwsze grupy mają działanie estogenowe. Czy to znaczy, że tylko dwie pierwsze grupy mogą powodować efektyky takie jak powiększenie biustu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Do fitoestogenów zaliczamy izoflawony, kumestany, lignany - na stronie pisało, że tylko dwie pierwsze grupy mają działanie estogenowe.
Czy to znaczy, że tylko dwie pierwsze grupy mogą powodować efektyky takie jak powiększenie biustu?

Działanie fitoestrogenów jest podobne do estrogenów ludzkich. Jednakże nie jest to zalecana terapia z tego względu, że o ile estrogeny przygotowane jako leki przeszły gruntowne badania kliniczne, a ich produkcja odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakości (usankcjonowanymi przez prawo).

Odpowiadając na pytanie: nie wiem jakie dodatkowe działania mają przytoczone związki ale te o działaniu estrogenowym mogą powodować delikatne nabrzmienie biustu (na pewno rozmiar nie wzrośnie a A do C) oraz poprawę wyglądu skóry. Niektóre pacjentki odczuwają również poprawę nastroju i mniejszą drażliwość.