Czy ma to związek z obecnością materiału kościotwórczego lub jej braku?

Witam. Na dniach mam mieć resekcję górnej jedynki, w której korzeń jest pęknięty i utworzył się ropień. Ceny u chirurgów są bardzo różne, wahają się od 250 zł do nawet 3000 zł. Czy ma to związek z obecnością materiału kościotwórczego lub jej braku? Czy ząb i kość po zastosowaniu cementu, a nie materiału kościotwórczego będzie goił się tak samo? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?

Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Jeśli korzeń jest pęknięty podłużnie to zabieg skończy się nie powodzeniem. Istotnie zastosowanie materiału kościozastępczego i membrany (sterowana regeneracja kości) podraża znacznie zabieg. Jeśli nie stosuje się sterowanej regeneracji to kość może się nie odbudować . Miałem podobny przypadek z pęknięciem podłużnym korzenia jedynki zakończony usunięciem po roku . 1 leczone kanałowo w młodym wieku mają ciękie ściany korzenia dlatego łatwo pękają. Przed resekcją należy przełęczyć powtórnie kanał przy okazji sprawdzić czy nie ma podłużnych rys w korzeniu.

0

Bardzo mao jest wskazań do stosowania materiału kościozastępczego po resekcji , w większości się tego nie robi , cement MTA do zamknięcia wsteczengo kanału zęba po resekcji jest obowiązkowy , cemet ten to zupełnie co innego niż materiał kościozastępczy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty