Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mając gruźlicę będę mógł się jednocześnie leczyć na HIV?

Mam pytanie, najprawdopodobniej jestem zarazony wirusem HIV i jednocześnie mam objawy gruzlicy ponieważ bardzo szybko chudne, mam nocne poty i silny kaszel. Oczekuje również na wynik RTG płuc i kilka dni później mam odebrać weryfikowany wynik HIV. Czy jak zostanę zamknięty w szpitalu zakazny na leczenie gruzlicy to będą jednocześnie leczyć HIV jeśli w standardzie ta placówka się tym nie zajmuje, mieszkam w mniejszym mieście czy dopiero po okresie leczenia gruzlicy będę miał się skierować do placówki łączących HIV?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Wszystko zależy od poziomu odporności. Leczenie rozpoczyna się od gruźlicy, a później dołącza się leki antyretrowirusowe. Leczenie jednej i drugiej choroby jest uzależnione od wielu czynników. Lekarz prowadzący pewnie wszystko wytłumaczy. Powodzenia!

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy