Czy mam pewność że nie jestem w ciąży?

24.07 stosunek, 4.08 dostałam planowana miesiączkę natomiast była skąpa(miesiączki regularnie co 28dni)Po około 3-4 dniach po stosunku zaczęły się objawy takie jak metaliczny smak i zapach potraw,kosmetyków,itp.Po około tygodniu doszło również parcie na pęcherz oraz upławy,które nieco ustaly.Beta HCG z krwi wykonana 9.08 oraz 19.08 obie <0.10. czy mimo tych objawów po wykonaniu badania z krwi po takim czasie mogę być pewna ,że ciąży brak ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik beta-HCG nie wskazuje na ciążę. Badanie to jest wiarygodne po około 10 dniach od ewentualnego zapłodnienia. W Pani przypadku test został wykonany 16 i 26 dni od stosunku, co z pewnością wykryłoby już ciążę.

Ponadto objawy, które wskazywałyby na ewentualną ciążę pojawiły się kilka dni po współżyciu. To zbyt wcześnie. Pierwsze objawy ciąży zazwyczaj dają o sobie znać dopiero po kilku tygodniach od zbliżenia.

Niepokojące są jednak objawy, o których Pani wspomina, dlatego dobrze by było znaleźć ich przyczynę. Metaliczny posmak oraz parcie na pęcherz może świadczyć o problemie z nerkami, natomiast upławy o problemach natury ginekologicznej. Warto więc odwiedzić lekarza.

Więcej o gonadotropinie kosmówkowej przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.