Czy mam się leczyć prywatnie na zatoki?

Dzień dobry 20 lat temu miałem mieć zabieg na zatoki wystraszyłem się i nie poszedłem obecnie mam 40 lat i całoroczny nieżyt nic mi nie spływa z nosa,biorę dużo leków obecnie antybiotyki na zapalenie zatok.Przeszedłem 3 laryngologów w ciągu roku każdego prosiłem na rtg,tk ale żaden mi nie chciał dać skierowania tylko leki jedne za drugimi.Czy powinienem się leczyć prywatnie i o co w tym wszystkim chodzi,bo żadne leki nie pomagają,czuje bóle skroni,cały rok spływa mi wydzielina w tyle gardła,nie mam węchu i się często duszę.

Czy NIGDY nie robiono RTG / TK zatok?? Nie umiem powiedzieć bez badania Pacjenta i Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE, inne schorzenia... ;Konieczna pełna konsultacja laryngologiczna, neurologiczna: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Wskazane regularne kontrole u Neurologa ; z dotychczasową dokumentacją, wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam

dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska