Czy mam zaburzenia odżywiania mając 21 lat?

Czy to juz sa zaburzenia odzywiania? Zaczelo sie niewinnie od zdrowego trybu zycia, stopniowo zaczelam unikac posilkow, liczyc kalorie i cwiczyc. Moja waga nigdy nie byla w 'normach BMI', ale wszystko bylo w porzadku. Aktualnie przy wzroscie 170cm, waze 39-40kg. Od 3 miesiecy nie mam okresu, co jakis czas pojawiaja mi sie zajady i afty w buzi, czasami robie sie ospala i zmeczona. Bylam u dietetyka, ktory stwierdzil, ze moja masa miesniowa jest w porzadku, jedyne tkanka tluszczowa nie jest w normie: 8,5%. Okropnie zmniejszylam ilosc spozywanych kalorii, teraz nie wiem jak je zwiekszyc i jak wrocic do normalnosci. Boje sie niektorych produktow, ale wiem, ze musze przytyc, by odzyskac miesiaczke. Czy moja waga zagraza mojemu zyciu?

Całkiem możliwe, że będzie konieczność ponownej wizyty u dietetyka w celu ułożenia diety.

Polecam również sięgnąć po surowce zielarskie poprawiające trawienie. Ziołolecznictwo dysponuje tu cała gamą preparatów (od herbatek po nalewki), które mogą być przydatne przy tego typu problemach. nie tylko mogą one wpłynąć na poprawę apetytu w sensie ochoty spożywania pokarmów (mniszek) ale również poprawić ich przyswajalność (enzymy trawienne).

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl