Czy masturbacja przed każdym stosunkiem jest dobrym sposobem na przedłużenie go?

Witam ! Mam 20 lat. Chciałem się dowiedzieć czy masturbacja przed stosunkiem nie jest czymś co może mi teraz bądź w przyszłości zaszkodzić ? Dodam, że jak odbyłem swój I raz ze swoją dziewczyną to po paru ruchach już skończyłem , ale tego się spodziewałem przy I razie :(. Przed kolejnym zbliżeniem dokonałem masturbacji w domu kilka godzin wcześniej i mój kolejny 2 raz był o wiele dłuższy :). I tu moje II pytanie : Czy masturbacja przed każdym stosunkiem jest dobrym sposobem na dłuższy stosunek ?

Witaj!
Jeśli chodzi o masturbację to jest jednym ze sposobów na przedłużenie ale nie taka typowa. Proszę poszukać na portalu temat przedwczesnego wytrysku i technikę start- stop, która ci w tym pomoże. Jednak pamiętaj ,że nadużywanie wszystkiego nie jest wskazane ,więc używaj tego uważnie aż do momentu kiedy nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam

Sposób ten jest stosowany przez wielu.
Sądzę, że wiele pań nie znalazłaby tej metody jako eleganckiej i więziotwórczej...
Prawdopodobnie lepiej mieć pierwszy kontakt krótki, a drugi już jest wyraźnie dłuższy (zazwyczaj).
Poleca sie regularne i dość częste kontakty ze stałą partnerką.
Niektórzy korzystają z metod treningowych według zaleceń terapeuty, czasami z instrukcji internetowych...
Zazwyczaj kończy się na farmakoterapii u lekarza seksuologa.
Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, to warto przez kilka miesięcy kontynuować współżycie. W tym czasie często ta przykra przypadłość ustępuje.
Korzystanie z reklamowanych suplementów jest zachowaniem ryzykownym.
Pozdrawiam. JW, Poznań.