Czy mimo tego jest możliwość żebym była w ciąży?

Dzień dobry 24.03 byłam na kontroli u ginekologa. 26.03 powinnam dostac miesiączkę, jednak jej nie dostalam. Cykle mam bardzo regularne co 26 dni. Testy ciążowe wychodzą z bladą drugą kreską. Jednak Pani Doktor nic nie powiedziała że jestem w ciąży. Czy jest możliwość żebym byla w ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Panią przypadek najprawdopodobniej wskazuje, że jest Pani w ciąży. Mówią o tym wyniki wykonywanych kolejno testów.

Testy ciążowe działają na takiej zasadzie, że jedna kreska odpowiada za pole kontrolne, a druga za testowe. W przypadku, gdy pojawia się tylko jedna linia, oznacza to, że wynik jest negatywny i osoba badana nie jest w ciąży. Aby można było mówić o zapłodnieniu, na teście muszą wyjść obie kreski, z czego jedna, która się pojawia na polu testowym, nie musi być bardzo widoczna, tak jak było to u Pani.

Mogło się zdarzyć tak, że jeśli ginekolog nie wykonywał badań w kierunku wykrycia ciąży, to jej nie zauważył. W pierwszych dniach najbardziej skuteczne są testy wykrywające stężenie hormonu hCG. Uwalnia się w momencie ciąży i to on na początku przynosi najbardziej prawidłowe wyniki.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który pomoże dowiedzieć się więcej o Pani sytuacji:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.