Czy mimo tego mogę urodzić naturalnie czy czeka mnie cesarka?

Witam. Byłam 2 tyg.,temu w szpitalu z powodu bólu kregosłupa, jestem obecnie w 19tc ciąży. Neurolog stwierdził u mnie dyskopatię l5 rwę kulszową oraz wypadnięty dysk. Czy mimo tego mogę urodzić naturalnie,czy czeka mnie cesarka? Pierwsze dziecko urodziłam naturalnie w 2016r. Dodam, że ból pojawia się natychmiast po dźwignieciu czegoś ciężkiego, promieniuje na obie nogi. Czasem strasznie kuje mnie w brzuchu. Czy powinnam zgłosić się wcześniej do mojego ginekologa?

Jeżeli uszkodzony dysk jest przyczyną rwy kulszowej i kwalifikuje się do leczenia zachowawczego, to wdrożenie odpowiedniego programu leczenia powinno w ciągu 2-4 tygodni doprowadzić do ustąpienia objawów i w ciągu kolejnych 2-4 tygodni do pełnego wygojenia uszkodzonego dysku. Pozdrawiam