Czy mogą to być objawy HIV czy jest jeszcze za wcześnie?

Witam. Niecały tydzień temu miałam robiony manicure w salonie, gdzie narzędzia nie wyglądały na idealnie czyste i pan, który robił manicure, delikatnie drasnal mnie w palec przy samym paznokciu frezarka do paznokci, która nie wiem czy była czyszczona. Czytałam, że podczas takich usług też można zarazić się HIV. Po 5 dniach czuje mocny ból gardła. Czy mogą to być objawy HIV czy jest jeszcze za wcześnie?

Lek. Michał Lenard

Pierwsze objawy infekcji pojawiają się po 2-4 tygodniach od ekspozycji na materiał zakaźny, więc raczej nie jest to objaw zakażenia HIV. W razie wątpliwości możliwe jest wykonanie bezpłatnego, anonimowego testu w specjalnych Punktach Konsultacyjno - Diagnostycznych. Pozdrawiam!