Czy mogą w związku z tym pojawić się jakieś powikłania po zabiegu artroskopii?

Mam 37 lat przeszedłem zabieg artroskopii. Dokładnie uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej odtorebkowe podłużne ( było szycie uszkodzonego fragmentu) . Miałem zalecenie chodzenie z odciążeniem zalecanego stawu przez pierwsze dni a potem z częściowym obciążeniem przez 6 tygodni w asekuracji kul łokciowych. Źle przetworzyłem i po 11 dniach zrobiłem 2x600m z częściowym odciążeniem stawu ale ortezę unieruchomił en w pełnym wyproście. Większość ciężaru ciała skierowałem na kule. Czy mogą z tego wyjść jakieś powikłania ( np szew łąkotki zszywanej się rozejdzie itp.) Moje 2 pytanie dotyczy ortezy dostałem zastrzyki z heparny na 40 dni. Ortezę mam zaleconą na 6 tygodni. A do tego mam brać zastrzyki kilka dni po zdjęciu ortezy. Więc mam pytanie czy mogę zdjąć ortezę 4 dni przed ostatnim zastrzykiem? Czy czekać do wizyty kontrolnej która mam w 6 tygodniu i poprosić o dodatkowe zastrzyki. Z góry dziękuję za pomoc
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć uszkodzenie łąkotki należy do stosunkowo częstych urazów, mających różne podłoże (uraz, zmiany degeneracyjne), to najczęściej prawidłowe leczenie, a także rehabilitacja – w tym stosowanie się do zaleceń i ćwiczeń wskazanych przez specjalistów – pozwala na powrót do pełnej sprawności.

Zachęcam do lektury materiału dostępnego pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/lakotka-charakterystyka-lakotka-przysrodkowa-lakotka-boczna-objawy-uszkodzenia.

Stąd też można założyć, że nieprawidłowa interpretacja zaleceń lekarskich w Pana przypadku – zwłaszcza, że miała charakter incydentalny – nie powinna mieć żadnego wpływu na powodzenie dalszej kuracji, choć warto zachować teraz szczególną ostrożność.

Natomiast co do zastrzyków przeciwzakrzepowych to zalecenia do ich wykonywania dotyczą zwiększonego ryzyka tworzenia skrzeplin w naczyniach, co ma miejsce w przypadku operacji chirurgicznych. Jednak czas podawania zastrzyków zależny jest od rodzaju operacji – o każdym przypadku indywidualnie decyduje lekarz. Po operacjach stawu kolanowego zwyczajowo leczenie przeciwzakrzepowe trwa 4 tygodnie.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-leki-przeciwzakrzepowe.

Jednak warto pamiętać, że decyzję odnośnie zakończenia przyjmowania heparyny może podjąć tylko lekarz – proszę stosować się do jego zaleceń oraz czasu leczenia ustalonego przez specjalistę.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty