Czy mogę chodzić do tego samego psychoterapeuty z moim dzieckiem?

Mam pytanie czy to jest prawidłowe ze do jednego psychoterapeuty uczeszczam zarówno ja jak i moje dziecko 11 lat? Oczywiście chodzimy w różne dni. Czy tu wszystko jest w porządku bo zaczynam mieć wątpliwości. Pani psycholog stwierdziła że ja i dziecko potrzebujemy psychoterapii i do niej chodzimy.

Witam. Nie ma przeciwwskazań dla korzystania z pomocy tego samego psychoterapeuty przez rodzica i dziecko. Czasem jest tak, że lepiej, gdy sesje są wspólne, a czasem psychoterapeuta decyduje o sesjach oddzielnych. Oby te sesje wam pomogły. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, jeżeli ma Pani wątpliwości proszę o tym powiedzieć psychologowi. Jeżeli nie jest to terapia rodzinna, terapia par, gdzie partnerzy uczestniczą w sesji terapeutycznej, można mieć wątpliwości co do obiektywnej oceny psychologa. Trudno zachować postawę bezstronną. Jeżeli ma Pani co do tego wątpliwości, do etyki pracy psychologa, warto poszukać pomocy u innego specjalisty. Warto się zastanowić czy sytuacja taka nie narazi na utratę poczucia bezpieczeństwa w tej relacji Pani dziecka. Jak ono się czuje, jak odbiera tą sytuację, czy wciąż uważa psychologa za osobę neutralną. Nie jest wskazane, aby ten sam terapeuta prowadził sesje osób, które wiąże jakakolwiek znacząca więź. Terapia oparta na relacji Klienta i jest budowana na bazie zaufania, bezstronności.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry.
Nie jestem pewna, czy forma pomocy jakiej udziela Pani psycholog to na pewno psychoterapia?
Psychoterapeuta absolutnie nie powinien prowadzić terapii indywidualnej równocześnie członków tej samej rodziny.
Słuszne są Pani wątpliwości co do otwartości i zaufania wobec psychoterapeuty przez Klienta, , który pracuje z dzieckiem i mamą równocześnie.
Zastanawiam się, z jakim problemem trafiła Pani do psychologa, skąd jego propozycja o terapii Pani i dziecka i czy to rzeczywiście psychoterapia czy inna forma pomocy? Czy ten psycholog jest przygotowany do prowadzenia psychoterapii?
Chętnie z Panią porozmawiam, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Może się Pani ze mną skontaktować telefonicznie, numery znajdzie Pani poniżej.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska