Czy mogę dodatkowo stosować te suplementy?

Bardzo proszę o interpretację badań : Glukoza 108,6, cholesterol całkowity 273, cholesterol HDL 39, cholesterol nie HDL 234, trojglicerydy 551. Stosuje Roswere 5. Czy mogę dodatkowo stosować LipiForma Plus i Omega 3

Roswera jak najbardziej. Lipiformę zostawmy dla innych. Preparat typu Omega 3 można w takim przypadku rozważyć. Ważne jest czy ma pani inne choroby np. otyłość, nadciśnienie, palenie tytoniu. Pomocna w podjęciu decyzji jest tabela ryzyka zawału serca w ciągu najbliższych 10 lat ( SCORE ). Tabele te dostępne są w Internecie. Im mniejsze ryzyko tym mniej intensywne leczenie zapobiegawcze. Czasem wystarczy tylko to co niestety najtrudniejsze, ale ,,najzdrowsze", czyli zmiana trybu życia, zaprzestanie palenia, zmiana diety.

Pani wyniki wymagają konsultacji i skorygowania leczenia przez lekarza mającego dostęp do dokumentacji medycznej. W opisie brakuje bardzo istotnej wartości cholesterolu LDL. To wobec niego odnosimy dawkowanie leków takich jak Roswera. Stosuje Pani niską dawkę tego leku i prawdopodobnie będzie wymagane jej zwiększenie. W oczy rzuca się przede wszystkim bardzo wysoki poziom trójglicerydów, wymagający włączenia dodatkowego leku z grupy fibratów. Przeciwwskazane jest natomiast łączenie Roswera z Lipiforma Plus z uwagi na ten sam mechanizm działania obu leków. Ponadto badania sugerują potrzebę wykonania testu doustnego obciążenia glukozą (z uwagi na przekroczenie normy glukozy na czczo). Można natomiast stosować Omega 3, jednak raczej nie rozwiąże to problemu. Niemniej ważną kwestią jest ograniczenie spożycia tłuszczów i cukrów w diecie.