Czy mogę jeszcze zmienić podejście do tej beznadziejnej rzeczywistości?

Wiem o tym, że tylko on może postawić diagnozę, ale mi na niej nie zależy, bo w sumie nic mi nie jest - po prostu czuję się źle, momentami nawet tak bardzo źle, że niewiele brakuje żebym wzięła te wszystkie tabletki. Nic nie pomoże, bo na takie podejście nie ma rady i na taką rzeczywistość.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Obniżenie nastroju i poczucie bezsensu towarzyszące depresji są wynikiem zmian w biochemicznym funkcjonowaniu mózgu. Dlatego właśnie warto jest korzystać z pomocy psychiatry i odpowiednio się leczyć.

Większość zaburzeń psychicznych, z myślami rezygnacyjnymi i samobójczymi ma swoje podłoże w funkcjonowaniu mózgu. Nasza psychika jest zależna od tego, w jaki sposób przebiegają procesy fizyczne w organizmie.

Warto zatem spróbować leczenia psychiatrycznego oraz pracy z psychologiem. Największy wpływ na własne samopoczucie i jego zmiany mamy my sami. Chęć zmiany oraz skorzystanie z pomocy specjalistycznej jest szansą na odzyskanie radości życia i znaczną poprawę stanu zdrowia.

Pozdrawiam