Czy mogę leczyć depresję na własną rękę?

Walczę z obniżonym nastrojem, brakiem chęci do życia już od 7-8 lat. Nie daję sobie rady z komunikacją międzyludzką. Powodem tego wszystkiego był rozwód. Myślę, że mam depresję, jednak kilka dni w miesiącu czuję się normalnie. Według mnie są to napady adrenaliny. Często płaczę bez powodu albo z głupich przyczyn, np. mama nie dotrzymuje słowa albo ktoś czegoś nie robi, a obiecuje. Wieczorami płaczę i zastanawiam się, jak mam żyć. Wyobrażam sobie, że umarłam. Tata z nami nie mieszka. Nikt nie wie o mojej depresji. Szukam terapii ziołami, czy coś mi pomoże? Nie chce wizyty u psychologa, wtedy wszyscy się o mnie dowiedzą.

Witam!
Jesteś młodą osobą i stosowanie jakichkolwiek leków i terapii ziołowych bez konsultacji z lekarzem nie jest wskazane. Twój stan psychiczny jest niepokojący. Warto, żebyś jednak powiedziała o tym mamie lub tacie. Ich rozwód mógł wywołać u Ciebie wiele problemów, które w wieku dojrzewania mogą się nasilać. Sądzę, że wizyta u psychologa i praca nad Twoim samopoczuciem są niezbędne, byś mogła sprawnie funkcjonować.
Rodzice mają obowiązek się Tobą zajmować i pomagać Ci w trudnych chwilach. Dlatego powinni wiedzieć o tym, co obecnie przeżywasz, by móc zapewnić Ci odpowiednią opiekę. Zachęcam Cię również do korzystania z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111).

Pozdrawiam