Czy mogę prosić o udzielenie mi odpowiedzi, co to oznacza?

W grudniu 2009 roku przeszłam zapalenie płuc, od tego czasu mam duszności i męczenie się przy wysiłku. Lekarz rodzinny skierował mnie na badanie rtg płuc i dał mi skierowanie do poradni chorób płuc, z podejrzeniem astmy. Opis zdjęcia jest taki: Pola płucne bez zmian ogniskowych. Jednak mnie to nie pokoi, gdyż pani doktor skierowała mnie do szpitala, twierdząc, że jest niedoleczone zapalenie płuc i musi ustalić jakie bakterie pozostały. W rozpoznaniu napisała bardzo niewyraźnie, jedynie co mogę odczytać, to zaledwie kilka liter, oto one. TBC pulmu, czy coś takiego, bo nie jestem w stanie tego odczytać. Proszę bardzo o szybką odpowiedź, gdyż jestem bardzo zaniepokojona tym wszystkim. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że lekarz z Poradni Chorób Płuc podejrzewa u Pani gruźlicę płuc. Może to wynikać z faktu, że objawy w tej chorobie są niecharakterystyczne (np. osłabienie, stany podgorączkowe, spadek masy ciała, duszność, kaszel, bóle w klatce piersiowej). RTG klatki piersiowej wygląda u Pani na prawidłowe, ale czasem zdarza się, że niewielkie zmiany gruźlicze mogą być nierozpoznane w tym badaniu.