Czy mogę wyjechać na wakacje pomimo ciąży zagrożonej?

Witam, mam 25 lat.

Ostatnią miesiączkę miałam 13.07, cykl 33 dni. Rok temu poroniłam, serce nie zabiło. 8.09 wyjeżdżam na Majorkę na tydzień. W dniu spodziewanej miesiączki zaczęłam odczuwać jajnik (to nie ból tylko takie ciągniecie w dół) lekarz przepisał mi progesteron. Teraz czuję się dobrze, ale czasami zaboli mnie brzuch.

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Decyzja o wyjeździe musi zostać podjęta wspólnie z lekarzem ginekologiem, który prowadzi Twoją ciążę. Warto pamiętać o oszczędzającym trybie życia, unikaniu szkodliwych substancji, wysiłku fizycznym do którego organizm nie jest przystosowany i wielu innych aspektach.
Pozdrawiam serdecznie!