Czy mogę zajść ponownie w ciążę, będąc już w 6. tygodniu?

Witam. Jestem po badaniu USG dopochwowym lekarz stwierdził ciążę 6 tydzień był zaplodniony pęcherzyk i bijące serce - ale na usg był widoczny równiez pęcherzyk owulacyjny. Lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować. Teraz się zastanawiam czy mogę zajść ponownie w ciążę będąc już w 6 tygodniu? Skąd w ogole owulacja skoro jestem w ciąży? Czy za 2 tyg (8tc) mogą pojawić się jakieś plamienia po tej owulacji? Czy faktycznie nie ma sensu zawracać sobie tym głowy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego. Co do samej owulacji i ponownego zajścia w ciążę są opisywane takie przypadki