Czy mogłam się w ten sposób czymś zarazić?

Dzień dobry. Sprawa jest dość nietypowa - zakupiłam używane spodnie przez internet. Po tym jak do mnie przyszły przymierzylam je, następnie wypralam po czym nosiłam przez jeden dzień. Po tym czasie zauważyłam ze w kroczu jest plama krwi po poprzedniej właścicielce. Spodnie są dość obcisłe wiec napewno plama miała styczność z moimi miejscami intymnymi… Czy w związku z tym mogłam się czymś zarazić? Niestety przymierzając je po otrzymaniu nawet nie wiem czy były wyprane ani jak stara była to plama. Proszę o pomoc bo strasznie się stresuje tym faktem
KOBIETA, 33 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

domyślamy się, że spodnie zakładała Pani na bieliznę. Jeśli tak, to materiał raczej nie miał kontaktu z Pani okolicami intymnymi, ponieważ barierą były majtki. Nie ma Pani również pewności co do tego, czy plama była faktycznie krwią czy też zwykłym zabrudzeniem oraz przez jaki czas znajdowała się na spodniach.

Ogólnie krew znajdująca się na materiale szybko wysycha, a tym samym zmniejsza się ewentualne ryzyko przeniesienia chorób. Jeśli jednak czuje Pani niepokój, może Pani skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Naszym zdaniem raczej nie ma powodów do obaw.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-zarazenia-wirusem-hiv-poprzez-dotkniecie-zaschnietej-krwi-w-publicznej-toalecie-bielizna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-jakies-ryzyko-zakazenia-w-takiej-sytuacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-moim-przypadku-moglo-dojsc-do-zakazenia-hiv-lub-hcv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.