Czy mógłbym brać Imuran mimo tego HCV?

Witam. Choruje na WZJG. Ostatnio zdiagnozowano też u mnie HCV. Choroba przeszła w stan przewlekły. Fibroskan wykazał lekkie zwłóknienie watroby. Mój gastrolog chciałby włączyć mi Imuran do leczenia tego WZJG. Ponieważ sterydy nie dają mi dłuższej remisji. Czy mógłbym brać Imuran mimo tego HCV ?

Oczywiście może Pan być leczony immuranem. Dobrze by było jednak wykonać genotypowanie wirusa HCV i wyleczyc Pana z tego zakażenia- przy obecnym stanie wiedzy i dostępności leków jest to możliwe i wskazane.