Czy mogłem sobie zaszkodzić takim przemyciem rany?

Witam dzis bolał mnie ząb siódemka jak okazało zrobila sie tam banka z ropa .... przeczytałam gdzieś zeby nasączyć wacik amolem i przyłożyć piekło po 3 minutach wyjęłam a poliko zrobiło się pomarszone i białe od środka.... boję się że tak zostanie. Albo zrobiłam sobie jakąś krzywdę. Płukam azulanem i smaruje dezaftanem.

Sparzyła pani śluzówkę nic złego się nie stało - objawy miną do dwóch tygodni - proszę nie płukać niczym na bazie alkoholu (azulan) - zalecam natłuszczanie - płukać oliwą z oliwek lub kupić Alantan maść i robić okłady na gaziku. Skonsultować z lekarzem przyczynę ropnia.