Czy mogło dojść do zakażenia podczas wizyty u kosmetyczki?

Witam, dzisiaj robiłam paznokcie hybrydowe z przedluzeniem na formie u dziewczyny która przyjmuje klientki u siebie w domu. Niestety wizyta przebiegła koszmiarnie, Pani robiła mi paznokcie aż 4,5 godziny, niezwykle nieprofesjonalnie, ciągle powtarzała czynności bo jej nie wychodziło. Byłam tak zdenerwowana, że wtedy nie myślałam trzeźwo lecz gdy wyszłam od niej nestety zaczęłam obawiać się po wizycie czy Pani dbała o higienę, czy używała nowego pilnika, czy jej sprzęt był zdezynfekowany... Co mam teraz zrobić? Boje się, że mogła mnie czymś zarazić ponieważ miałam otwarte wrota zakażenia skórki podczas wycinania zaczęły mi krwawić. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić.

Dzień dobry,
Szanowna Pani to czy osoba, która wykonywała Pani manicure miała sterylne i jednorazowe narzędzia ciężko powiedzieć. Jedyną osobą, która mogła to skontrolować była Pani sama. Tak wiele się mówi aby nie korzystać z usług w domowym zaciszu, gdyż wiąże się to z dużym ryzykiem. Po pierwsze ryzykiem zakażenia po drugie ryzykiem wykonania usługi niskiej jakości. Usługa wykonywana w domu owszem bardzo często wiąże się z niższą ceną wynikającą bardzo często ze stosowania niskiej jakości produktów a niekiedy nie posiadania jednorazowych akcesoriów czy też narzędzia do ich sterylizacji.
Owszem jeśli narzędzia nie były jednorazowe,sterylne a osoba u której wcześniej były użyte była zakażona i doszło u niej do naruszenia ciągłości naskórka a mogło tak być, bo z tego co Pani pisze osoba która wykonywała zabieg robiła go bardzo długo to śmiem przypuszczać, ze nie ma wprawy i doświadczenia w tym co robi i poprzednie klientki również mogły zostać zacięte to mogło to spowodować zakażenie. W tej chwili należny wykonać wszelkie badania. Proszę zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska